Наполи спечели дербито на третия кръг на Серия "А", след като се наложи с 3:1 над шампиона Милан. В герой за домакините от Неапол се превърна уругвайският национал Единсон Кавани, който отбеляза хеттрик.

Двубоят започна с тотално превъзходство на "росонерите". И така в 12-ата минута се стигна до логично откриване на резултата. Точен беше Алберто Акуилани, засичайки с глава центриране на Антонио Касано. Няма и две минути по-късно обаче по сходен начин Единсон Кавани изравни.

Милан не се шокира и продължи да владее инициативата. Контраатака в 36-ата минута обаче позволи на Кавани да взриви трибуните за 2:1. Малко след това Акуилани не успя да вкара сам срещу Де Санктис.

Срещата след почивката продължи също вихрено. В 51-ата минута Кавани оформи своя хеттрик с шут от въздуха. До края "росонерите" впрегнаха всички сили, за да стигнат поне до ремито, но усилията им не видяха успех.

В класирането Наполи поведе колоната заедно с Ювентус, Удинезе и Каляри, които също имат в актива си по шест точки. Първенецът на Италия пък заема 17-ата позиция с актив от 1 т.