Битката за върха в Серия "А" става все по-трудна за лидерите в нея, а и заплетена и непредсказуема, за критиците и специалистите.

След като по-рано днес Наполи допусна грешна стъпка при гостуването си на Болоня (2:3), Фиорентина съвсем заплете възела, надделявайки с 3:0 над единайсеторката на Удинезе и заставайки на втората позиция в класирането.

Първия гол в този двубой от 15-ия кръг на шампионата вкара Бадели, разписал се след 26 минути игра. На 2:0 покачи Иличич, разписал се от бялата точка, а крайното 3:0 оформи Гонсало Родригес, 4 минути преди последния сигнал.

Съставът от Флоренция безспорно бе по-добрият на терена, като заслужено стигна до крайния успех, въпреки упорството на лидерите на гостите.

В друг мач от кръга, започнал по същото време, Аталанта спечели домакинството си на Палермо с 3:0, включвайки се сред "големите" в подреждането.

Ивайло Чочев започна сред титулярите за гостите, но и той не помогна на състава си да се добере поне до точката.

Аталанта е 6-ти във временното класиране, с точка пред Милан, който обаче не е изиграл двубоя си от текущия кръг.

Фрозиноне, без Александър Тонев в редиците си, отстъпи пред Киево с 0:2.