Катания спечели повече от изразително с 4:0 гостуването си на Палермо.

Интрига в мача имаше само в първите 15 минути, когато на терена имаше числено равенство.

Ледесма откри резултата в 14-ата минута, а секунди по-късно домакините останаха на терена с 10 човека, след като Брешано получи червен картон.

От тук до края на мача гостите от Катания не срещнаха особено затруднения и чрез Моримото, Маскара и Паолучи направиха резултата 0:4.

Благодарение на спечелените 3 точки момчетата на Валтер Дзенга излязоха на 13-о място с 33 точки. Палермо е на 10-а позиция с 3 точки повече.

В друг мач от кръга Сампдория победи Милан с 2:1.

ПАЛЕРМО - КАТАНИЯ 0:4

0:1 Ледесма (14')
0:2 Моримото (37')
0:3 Маскара (44')
0:4 Паолучи (66')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ПАЛЕРМО: Амелиа, Касани (Кароциери), Кяер (Тедеско), Бово, Балзарети, Милачио (Сучи), Ливерани, Брешано, Симплисио, Кавани, Миколи
КАТАНИЯ: Бисари, Потенца, Силвестре, Стовини, Капуано (Силвестри), Карбони, Ледесма (Изко), Биаджанти, Байоко, Моримото (Паолучи), Маскара.