Седмица след горчивата загуба от Интер, Ювентус бързо се завърна на победния път. "Старата госпожа" изпита неочаквани трудности при визитата си на 17-ия Каляри, но все пак обърна сардинци за крайното 2:1. Жоао Педро даде аванс на домакините, но той бе заличен с головете на Де Лихт и Влахович. Други два на "Старата госпожа" бяха отменени от ВАР.

Ювентус е твърдо четвърти в Серия "А" с 62 точки. "Рособлу" са точно над чертата, с три пункта повече спрямо Венеция.

Забележително: Вратар вкара гол от 80 метра

И помогна на Модена да победи

Въпреки незадоволителното си място в класирането, Каляри отправи първото предизвикателство в мача. Селекцията на Валтер Мадзари шокира опонента си с гол в 10-ата минута. Капитанът и сензационен национал на Италия - Жоао Педро, се превърна в главно действащо лице. Пауло Дибала сбърка в половината на сардинци. Разван Марин даде старт на бърза атака, която беше завършена с премерен изстрел от капитана на "рособлу".

Снимка 570101

Източник: EPA/БГНЕС

В 23-ата минута ВАР отмени изравнително попадение "Старата госпожа", защото се оказа, че Адриен Рабио си е помогнал с ръка.

Малко преди почивката паритетът все пак се превърна в реалност. Куадрадо демонстрира техника по фланга, а после центрира меко в наказателното поле. Там най-съобразителен се оказа Де Лихт, който майсторски с глава насочи в незащитения от Краньо ъгъл.

Пълният обрат можеше да бъде факт веднага след паузата. Киелини се оказа на пътя на топката и я отклони уж за 1:2, но вдигнатият флаг за засада по-късно беше потвърден и от ВАР.

Снимка 570102

Юве се измъкна от трудната ситуация с победен гол четвърт час преди края. Въпреки, че не правеше добър мач, Дибала направи необходимото и пусна в коридор за Душан Влахович. Сърбинът не чакаше втора покана и чукна под плонжа на Краньо за крайното 1:2.

Интер победи Верона с 2:0 в Серия А