Тимът на Каляри постигна важна победа като домакин на Фиорентина. Домакините стигнаха до успеха с минималното 1:0, след като Роберт Акуафреска се разписа от дузпа в 31-ата минута. С трите точка Каляри се затвърди в средата на таблицата. Тимът на наставника Алегри вече е с 13 точки и феновете могат да дишат по-спокойно. Фиорентина пък остава с 20 точки на 9-а позиция.

В първите минути, въпреки че бяха без звездата си Адриан Муту, гостите от Флоренция бяха по-активни, но Мело, Йоветич и Монтоливо нямаха късмет. В 12-ата минута Фрей спаси опасен удар на Жеда. В следващите минути играта бе равностойна. В 30-ата минута Гамберини фаулира Акуафреска в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който откри резултата.

В 41-ата минута Фиорентина можеше да изравни, след като Мело центрира от фаул. Кролдруп обаче не успя да прати топката в мрежата.

След почивката "виолетовите" тръгнаха да връщат попадението. В 49-ата минута много опасен удар на Монтоливо мина на сантиметри от гредата. Малко по-късно Маркети спаси нов удар на Монтоливо. До края на срещата Фиорентина не успя да вкара изравнителен гол и домакините се поздравиха с победата.