Отборът на Каляри записа победа с 2:1 над СПАЛ в днешния мач от 31-ия кръг в Серия "А".

Кирил Десподов остана извън групата за тази среща, като все още не е ясна официалната причина за отсъствието му.

Кирил Десподов остана извън групата на Каляри

Отборът му играе със СПАЛ

Домакините поведоха в резултата още в третата минута, когато Фараго достигна до отбита топка в наказателното поле и се възползва от отдалата му се възможност по най-добрия начин, изпращайки кълбото в средата на вратата за 1:0.

В 18-ата минута, главният рефер отсъди дузпа за гостите заради нарушение на Лука Чепители, след като направи консултация с ВАР технологията. Зад топката застана Мирко Антенучи, който не сгреши за 1:1 от бялата точка.

Снимка 416749

Източник: БГНЕС

След час игра обаче, "червено-сините" отново си върнаха превеса. Леонардо Паволети успя да овладее отбита топка в пеналта и директно я заби с глава към десния ъгъл на вратата за 2:1.

С тази победа, Каляри събра актив от 36 точки на 11-ото място, докато СПАЛ е 16-ти с 32.

В другия мач от 31-ия кръг, Удинезе победи Емполи с 3:2.