Отборът на Интер допусна втора поредна загуба в Серия „А". В мач от 32-ия кръг, момчетата на Андреа Страмачони отстъпиха с 0:2 при визитата си на Каляри.

Двубоят между двата отбора се игра на стадиона в Триете, тъй като сардинци продължават да изпитват проблеми с клубното си съоръжение. Липсата на домакински фактор обаче не попречи на Каляри да вземе 3 точки, при това побеждавайки с разлика именития си съперник.

В герой за Каляри се превърна нападателят Маурио Пинила, който се разписа на два пъти след почивката. Иначе през първото полувреме „нерадзурите" можеха да открият резултата, но най-чистото положение за тях бе пропиляно от Естебан Камбиасо.

Загубата отдалечи Интер сериозно от местата, даващи право на участие в Лига Европа през следващия сезон. Грандът Милано вече седми с актив от 50 точки. Момчетата на Страмачони ще трябва бързо да се съвземат, тъй като в сряда им предстои мач с Рома, в който ще трябва да определят съперника на Лацио във финала за Купата на Италия.

КАЛЯРИ - ИНТЕР 2:0

1:0 Пинила (63'-дузпа)

2:0 Пинила (76')