Милан победи трудно с 1:0 като домакин тима на Каляри. Скъпоценното попадение за "росонерите" реализира Кларънс Зеедорф в средата на второто полувреме. Холандецът се разписа с удар от границата на наказателното поле, но секунди преди това гостите претендираха за нарушение на Индзаги в атака.

Каляри изигра силен мач и можеше да си тръгне от "Сан Сиро" поне с точка, но страхотни изяви на Абиати и малшансът попречиха на тима от Сардиния да стигне до гол.

Мачът започна на високи обороти и в началните минути двата отбора можеха да стигнат гол. В 9-ата минута ветеранът Филипо Индзаги получи дълъг пас от Пирло и със силен удар от въздуха затрудни максимално Маркети, който изчисти в корнер.

В 16-ата минута Акуафреска стреля от 4-5 метра, но Абиати се намеси авторитетно и изчисти. Малко преди това Конти шутира опасно от далечна дистанция, но топката не намери целта.

В средата на полувремето Индзаги вкара гол, но попадението бе отменени заради засада. В последните секунди на полувремето Абиати спаси Милан, след като изчисти страхотен удар на Косу.

Гостите от Сардиния първи стигнаха до голова възможност през втората част на мача. Това се случи в 50-ата минута, когато Андреа Косу стреля силно от повече от 20 метра, но топката се удари в дясната греда на вратата на Абиати.

Милан наложи териториален натиск, който обаче по нищо не затрудняваше вратата на Маркети. В 65-ата минута при поредното дълго подаване към Индзаги, вратарят на Каляри не се разбра с защитник пред него и топката попадна в краката на Зеедорф, който от границата на наказателното поле реализира единствения гол в мача.

До края на срещата наставникът на Милан Карло Анчелоти за пореден път изнерви до максимална степен тифозите на клуба. 7 минути преди края Карлето извади единствения си нападател Индзаги, а на негово място в игра се появи Масимо Амброзини.

В последните минути Каляри се опита да затрудни Абиати, но защитата на Милан се справи с предизвикателството.

Благодарение на успеха "росонерите" събраха 48 точки и запазиха дистанцията от 2 точки зад втория Ювентус. Убедителен лидер в класирането в Интер с 59 точки.

В друг мач от кръга Сампдория също записа минимална домакинска победа с 1:0. "Моряците" победиха Аталанта, а попадението реализира Джампаоло Пацини.

Лацио пък победи като гост Лече с 2:0, благодарение на головете на Фоджа и Коларов.

МИЛАН - КАЛЯРИ 1:0

1:0 Зеедорф (65')

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН: Абиати, Дзамброта, Бонера, Малдини, Фавали, Бекъм, Пирло, Фламини, Янкуловски, Зеедорф, Индзаги

КАЛЯРИ: Маркети, Пизано, Канини, Лопес, Матио, Фини, Конти, Биондини, Косу, Жеда, Якуафреска (Матри 63').

снимки 2, 3: gazzetta.it