Домакинска победа с 2:1 над Дженоа позволи на Каляри да излезе от зоната на изпадащите от Серия "А".

На о-в Сардиния "червено-сините" успяха да се доберат до едва втория си успех през сезона с голове след почивката.

През първата част интересните моменти практически липсваха, но в 48-мата минута влезлият като резерва Николас Виола успя да се разпише с едно от първите си докосвания до топката.

Гостите от Дженоа не загубиха никакво време в това да изравнят и 180 секунди по-късно Алберт Гудмундсон реализира за 1:1. За исландеца това бе гол в трети пореден мач във всички турнири.

Бързите попадения отвориха играта, което позволи да бъде излъчен победител. Това стана в 69-ата минута, когато Андреа Петаня намери защитника Габриеле Дзапа, който с прецизен удар от границата на наказателното поле бе точен за 2:1.

С победата Каляри събра 9 точки и се изкачи до 17-о място. Дженоа е на 15-о място с 11 точки.

Верона - Монца 1:3 в мач от Серия "А"

Възходът на Монца продължи и на "Бентегоди"