Отборът на Каляри изненадващо победи гранда Ювентус с 3:2. Гостите успяха да обърнат торинци в истински трилър от 1:2 до 3:2 през второто полувреме.

Головете за победителите отбелязаха Биондини, Жеда и Марти. За "старата госпожа" точни бяха Сисоко и Недвед през първото полувреме.

През първото полувреме домакините от Ювентус наложиха териториален превес. Положенията се редуваха едно след друго. Още в 11-ата минута Легроталие можеше да открие резултатa, но ударът му бе спасен. След изпълнението на корнера Сисоко засече с воле, но в аут.

Противно на логиката Каляри успя да открие резултата в 16-ата минута. Биондини засече с глава центриране на Конти и изведе тима си напред.

Домакините обаче натиснаха противника си. Отбраната на Каляри успя да издържи до 31-та минута, когато Сисоко с първото си попадение за сезона изравни. Само след 7 минути Недвед обърна резултата до 2:1.

През втората част картината на терена не се промени. Ювентус бе по активния отбор, но Каляри с мълниеносни контри успя да сътвори сензацията на кръга. Първо Жеда изравни, а Марти в 78-ата минуата донесе успеха на гостите.

Загубата до голяма степен лишава торинци от възможността да се борят за "скудетото". За Каляри пък това е поредният мач от началото на годината без загуба.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:3 (2:1)
0:1 Биондини (16)
1:1 Сисоко (31)
2:1 Недвед (38)