Старши треньорът на Рома Лучано Спалети и албанският спортен директор на Лацио Игли Таре са влезли в словесен сблъсък, в резултат на което са били изгонени от рефера на почивката на дербито между Лацио и Рома, завършило с победа за "орлите" с 4:2.

Спалети изненадващо не се появи на скамейката на "вълците" през второто полувреме и впоследствие стана ясно, че е бил отстранен от рефера Емилио Морганти, който през втората част на мача остави Рома с 9 души, а Лацио - с 10.

Първо съдията изгони защитника на Рома Кристиан Панучи за втори жълт картон, а след това показа директни червени картони на Филип Мексес от тима на "вълците" и на Матузалем от състава на Лацио.

"Просто отидох при съдията, за да дискутираме нарушението на Лихтщайнер срещу Жулио Баптища. Морганти бе същият рефер, който отсъди дузпа срещу нас при подобна ситуация миналата година, когато Жуан фаулира Роландо Бианки в мача ни с Торино. Докато говорех с Морганти отнякъде изникна Таре и аз го попитах какво желае при положение, че Морганти може и сам да ми отговори.

Реферът реши да ни изгони и двамата", представи своята гледна точка Лучано Спалети.

"Когато двата отбора се отправиха към съблекалните видях, че всички футболисти на Рома искаха обяснение от рефера. Приближих се към тях и им показах, като размахах пръста си, че не е коректно да преследват по този начин съдията на полувремето. Тогава Спалети ми отговори да си завра пръста там, където слънцето никога не огрява.

След като си разменихме няколко остри думи, реферът ни показа и на двамата червени картони и ни нареди да се запътим към съблекалните. Когато стана време за началото на второто полувреме аз отидох при Спалети, за да му подам ръка и да му кажа, да забравим за инцидента. За съжаление, приемайки подадената ми ръка, Спалети продължи да се поддава на гнева си", заяви пък Игли Таре.

След края на мача Спалети и бившият албански национал продължиха спора си пред камерите на "Скай Италия", като все пак постигнаха съгласие.

В същото време стана ясно, че след мача фенове на Лацио и Рома са се сбили, като един от тях е бил леко ранен и откаран в болница с линейка. Това обаче е нещо съвсем обичайно, когато става дума за едно от най-емоционалните дербита в Европа и света.