Удинезе шокира с 3:1 като гост лидера в Серия "А" Интер. Поражението бе първо за "нерадзурите" в първенството, като дойде едва в 17-ия кръг. Кевин Лазаня даде преднина на "зебрите" в 14-ата минута. Две по-късно Мауро Икарди изравни. В 55-ата минута Родриго де Паул от дузпа отново изведе гостите напред в резултата, а крайния резултат оформи Антонин Барак в 77-ата минута.

Домакините се отличиха с няколко пропуска чрез Весино, Брозович и Икарди в началните минута. Така се стигна до 14-ата минута, когато Видмер открадна топката от Сантон, напредна и намери в наказателното поле Кевин Лазаня, който изпревари Скриняр и Д'Амброзио и отблизо вкара за 0:1.

След по-малко от 120 секунди игра "нерадзурите" изравниха. Икарди с безпощаден удар след центриране на Кандрева направи 1:1.

До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко отлични възможности за гол.

Снимка 329415

В началото на втората част "зебрите" бяха близо до гол, но Лазаня от няколко метра не успя да преодолее Ханданович.

В 55-ата Силван Видмер центрира от аутлинията и Сантон спря топката с ръка, като реферът отсъди дузпа след разглеждане по системата ВАР. Родриго де Паул застана зад топката с вкара за 1:2.

В 68-ата пък Милан Скриняр нацели гредата, след като надскочи всички и засече добро центриране на Весино. В 72-ата минута удар с глава на Галярдини бе спасен от Бицари.

Манчестър Юнайтед и Интер подготвят размяна на играчи

Хенрих Мхитарян и Жоао Марио може да сменят клубната си принадлежност

В 77-ата минута Удинезе отново хвана защитата на Интер неподготвена и Антонин Барак засече отлично центриране на Якуб Янкто, с което оформи крайното 1:3.

Въпреки поражението Интер остава лидер към момента с 40 точки. Вторият Наполи по-късно гостува на Торино. Удинезе е 11-и с 21 пункта.