Интер на два пъти изравняваше резултата в Сардиния, но в крайна сметка се добра само до 2: при визитата си на Каляри, въпреки че „нерадзурите" играха 30 минути с човек повече на терена, след като Маурицио Пинила бе изгонен.

Двубоят бе игран в Триете, тъй като арената на Каляри - „Санта Елия" в момента се реконструира. Символичните домакини започнаха вихрено срещата и откриха резултата в 5-ата минута чрез Давид Астори.

60 секунди след това обаче Диего Милито възстанови статуквото, след като бе изведен сам срещу вратаря от Мауро Сарате - 1:1. До края на първата част нови голове не паднаха, въпреки, че Пинала пропусна няколко добри положения.

След почивката обаче нападателят се реваншира и все пак се разписа. Направи го в 61-ата минута, след което свали фланелката си в знак на радост. Тази радост обаче му донесе задължителния в такива ситуации жълт картон, който се оказа втори за него. Така до края домакините играха в намален състав.

Само няколко минутки по-късно Камбиасо вкара за 2:2, като до края на срещата гостите имаха пълно превъзходство, но така и не стигнаха до трети победен гол.

Равенството оставя Интер на седма позиция, на 3 точки от петия Наполи, който обаче има и мач по-малко.

КАЛЯРИ - ИНТЕР 2:2

1:0 Астори (5')

1:1 Милито (6')

2:1 Пинила (61')

2:2 Камбиасо (64')

КАЛЯРИ: Агаци, Пизано, Астори, Канини, Агостини, Екдал (83' Перико), Конти, Наинголан, Косу (86' Нене), Тиаго Рибейро (72' Ибаро), Пинила

ИНТЕР: Кастелаци, Санети, Ранокиа, Самуел, Киву, Гуарин (56' Поли), Станкович (84' Оби), Камбиасо, Сарате, Милито, Форлан (77' Пацини)

Червен картон: Пинила (61')