Отборът на Интер записа изключителна важна победа, която го оставя в битката за място в Топ 3 в класирането. В двубой от 27-ия кръг, воденият от Андреа Страмачони отбор се наложи с 3:2 като гост на Катания. Успехът е още по-ценен за Интер, тъй като на полувремето грандът от Милано изоставаше в резултата с 0:2.

Иначе Интер изигра изключително слабо първо полувреме, след което по никак начин не се виждаше как гостите ще се доберат дори до точка. В отсъствието на Антонио Касано, който в навечерието на двубоя се сдърпа със Страмачони и бе изваден от групата, както и на трайно контузения Милито, атаката на Интер бе водена от ветеранът Томазо Роки.

Още в 7-ата минута домакините от Катания откриха резултата. Бергесио се възползва от груба грешка на Жуан Жезус, който се опита да гърдира топката, но за сметка на това допусна тя да му бъде отнета и от малък ъгъл Бергесио вкара за 1:0.

Десетина минутки по-късно Лоди центрира от свободен удар, топката достигна до Маркезе, който с глава вкара за 2:0. Тотален шок за Интер!

Още на почивката Страмачони направи 2 промени, като пусна в игра Станкович и не напълно възстановеният Паласио. Точно той обаче се оказа и големият коз на Интер. Рикардо Алварес върна надеждите на гостите с попадение в 52-ата минута, а с голове на Паласио в 70-ата и 90-ата минути Интер осъществи пълен обрат в двубоя.

Благодарение на успеха Интер събра на сметката си 47 точки, колкото има и 4-ия в класирането Лацио. Милан е трети с точка повече.

КАТАНИЯ - ИНТЕР 2:3

1:0 Бергесио (7')

2:0 Маркезе (19')

2:1 Р. Алварес (52')

2:2 Паласио (70')

2:3 Паласио (90')

КАТАНИЯ: Андухар, П. Алварес, Споли, Ролин, Маркезе, Биаджанти (77' Алмирон), Лоди, Ицко, Кастро, Гомес, Бергесио (85' Кани)

ИНТЕР: Ханданович, Санети, Киву, Жуан Жезус, Перейра, Гуарин (77' Камбиасо), Кузманович (46' Станкович), Гаргано, Скелото, Роки (46' Паласио), Р. Алварес.