Отборът на Интер се изкачи до 4-ото място във временното класиране в Серия „А", след като в първи мач от 28-ия кръг победи с 2:0 като гост Верона. Страхотен мач за „нерадзурите" изигра бразилецът Джонатан, който бе в основната и на двете попадения.

В 13-ата минута Джонатан направи отличен пробив по десния фланг и сервира топката на крака на Паласио, който от метър на празна врата вкара за 0:1. В началото на второто полувреме упражнението се повтори, с тази разлика, че Джонатан реши сам да завърши отличното си включване от дясно. Първият удар на бразилеца бе спасен, но при добавката Рафаел бе безпомощен - 0:2.

Гостите от Милано можеха да запишат и по-изразителна победа, но нямаха късмет при няколко удара на Икарди и Ернанеш.

Бившият национален вратар на България - Николай Михайлов, изобщо не попадна в групата за двубоя.

Благодарение на победата Интер събра на сметката си 47 точки измести Фиорентина от 4-ата позиция в класирането. „Виолетовите" обаче все още не са изиграли двубоя си от кръга. Верона е на 7-о място с актив от 40 точки.