Интер победи с 2:0 Милан в "Дерби дела Мадонина". Попаденията за "нерадзурите" бяха дело на Марсело Брозович и Ромелу Лукаку.

Това е четвърта поредна победа за Интер от началото на сезона, както и трети пореден успех над Милан.

Милан с кампания против расизма преди дербито с Интер

Двубоят, който е в събота ще бъде под наслов "Дербито против расизма"

На препълнените от 70 440 зрители трибуни на "Джузепе Меаца" присъстваха множество известни фигури от футболния свят, сред които Христо Стоичков, Роналдо, Марко ван Бастен, Джани Инфантино и Пиерлуиджи Колина.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. Втората част обаче започна по най-добрия начин за Интер. Пет минути след подновяването на играта при късо изпълнение на пряк свободен удар Брозович стреля, топката рикошира в противников играч и влезе в мрежата за 1:0. Главният съдия първоначално отмени попадението, но след намесата на ВАР то бе признато.

В 61-ата Донарума изби удар на Лаутаро, а последвалият шут на Лукаку прелетя над вратата. Белгиецът обаче стигна до гол в 78-ата минута, когато с глава засече центриране на Барела.

Конте: Расизмът е проблем в Италия, намирам страната за регресирала

"Феновете ходят по стадионите с едничката мисъл да обиждат"