Служебният шампион на Италия Интер стартира новия сезон в Серия "А" с победа с 3:2 като гост на Фиорентина. В другия
мач вчера Рома очаквано победи с 2:0 Ливорно.

С тези два мача бе дадено началото на сезона в италианското първенство, отложено с две седмици заради многобройните обжалвания на отборите, наказани заради скандала с уговорени мачове.

Интер, обявен за шампион вместо извадения заради корупция от Серия А Ювентус, показа, че този сезон ще опита да спечели скудетото по традиционния начин - с игра. "Нерадзурите" поведоха с 3:0 на "Артемио Франки". Голмайсторът на Фиорентина Лука Тони върна два гола, но домакините не успяха да се доберат поне до равенство в оставащите 10 минути до края на мача.

Рома спечели значително по-лесно домакинския си мач с Ливорно. Капитанът на "вълците" Франческо Тоти пропусна дузпа в 50-та минута, но това не се оказа решаващо за крайния изход на двубоя.