Шампионът на Италия Интер се върна на върха в класирането, след като в първи мач от 35-ия кръг победи с 3:1 Аталанта.

Старши треньорът на "нерадзурите" Жозе Моуриньо направи куп промени в състава си, като даде почивка на някои от основните си играчи, сред които Самуел, Лусио, Майкон, Мота и Пандев. Въпреки това обаче Интер бе по-добрият отбор на терена и заслужено се поздрави с крайния успех.

Мачът на "Сан Сиро" не започна по вкуса на домакините, които получиха ранен гол във вратата си. Симоне Тирибоки завърши точно атака на своя отбор и хвърли в смут феновете на шампионите.

До края на полувремето домакините се хвърлиха в атака и още до почивката стигнаха до пълен обрат в резултата. В 25-ата минута Диего Милито вкара дежурния си гол, а 10 минути по-късно се разписа и Мунтари.

След почивката темпото на игра леко спадна, а в 79-ата минута домакините сложиха точка на спора с трети гол. Разписа се защитникът Киву, който бе точен с удар от около 25 метра.

Благодарение на успеха Интер събра на сметката си 73 точки, с 2 повече от втория Рома, който в неделя вечер приема Сампдория. Аталанта пък са на незавидната 18-а позиция и продължават битката си за спасения в елита.

По-късно тази вечер е вторият мач от кръга между Палермо и Милан.

ИНТЕР - АТАЛАНТА 3:1
0:1 Тирибоки (6')
1:1 Милито (25')
2:1 Мунтари (36')
3:1 Киву (79')

ИНТЕР: Сезар, Санети, Кордоба, Матераци, Киву, Марига, Станкович (Мота), Мунтари, Снайдер (Камбиасо), Милито (Арнаутович), Ето'о

АТАЛАНТА: Кополо, Капели, Бианко, Манфредини, Пелусо, Пинто (Керавело), Падоин, Гуаренте, Валдес (Аморузо), Дони (Радованович), Тирибоки