Интер разгроми Сампдория като гост с 4:0 и се утвърди на 5-ата позиция с 53 точки. Две повече от 6-ия Парма.

В 13-ата минута „нерадзурите" поведоха след удар на Мауро Икарди от малкото наказателно поле. Италианецът получи страхотен пронизващ пас от Родриго Паласио и не пропусна да даде аванс на своя отбор.

Пет минути по-късно Сампдория имаше чудесна възможност да изравни резултата,след като получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Андреа Ранокиа. Зад топката застана Макси Лопес, но нападателят пропусна.

Много интересна беше 20-ата минута в мача. Едер от отбора на Сампдория  получи два жълти картона само в рамките на минута. Футболистът получи първото си предупреждение за симулация, но видимо недоволен от това се спречка с Валтер Самуел. И двамата футболисти получиха по един жълт картон за разправията, само че за Едер той беше втори и така мачът за него приключи.

Макси Лопес за малко да се реваншира за пропуска си от бялата точка, но ударът му от границата на наказателното поле беше блестящо спасен от вратаря на Интер Ханданович.

Малко по-късно Ханданович отрази с вещина и мощен удар от 15-ина метра на Паломбо.

Съвсем в края на полувремето Сампдория имаха още една чудесна възможност да изравнят, но тя беше пропиляна от Роберто Сориано. Италианецът засече страхотно центриране на 10-ина метра от голлинията. Ударът му беше добре насочен, но слаб и това позволи на вратаря на „нерадзурите" да се прояви за пореден път.

Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините стояха добре  на терена  през първото полувреме и в известни периоди надиграваха своя съперник. Нещата през второто полувреме се промениха коренно.

В 61-ата минута Ернанес центрира от корнер. Валтер Самуел скочи най-високо и прати топката в мрежата на Да Коща.

Две минути по-късно нещата придобиха класически вид. Мауро Икарди отбеляза своя втори гол в двубоя, но заслугата е изцяло на Родриго Паласио. Аржентинецът чукна топката към Икарди, като остави нападателя на празна врата и за италианеца не остана нищо друго освен да я прати в мрежата.

79-ата минута добрата игра на Паласио даде резултат. Аржентинецът бе изведен в наказателното поле и майсторски прокара топката покрай Да Коща. 0:4!

Сампдория - Интер 0:4
13' Икарди
18'Лопес  - пропусната дузпа
20' Едер - червен картон