Шампионът на Италия Интер се спаси от срамна загуба от последния в класирането Сиена. "Нерадзурите" се наложиха с 4:3, след като до 88-ата минута изоставаха с 2:3 в резултата. В герой за домакините се превърна Уесли Снайдер, който вкара два фантастични гола от свободни удари. Победното попадение пък изкова резервата Валтер Самуел в 93-ата минута на срещата. Гостите от Сиена трябва да съжаляват за изпусната победа, след като изнесоха страхотен мач и заслужаваха да си тръгнат от Милано с пълен пакет точки.
Двата отбора изиграха много силно първо полувреме на "Сан Сиро", през което си отбелязаха 4 гола. Първата добра възможност в мача се откри пред Пандев в 13-ата минута, но ударът на нападателя бе с мъка избит от Курчи. В 18-ата минута гостите сензационно откриха резултата. Голмайсторът на отбора Масимо Макороне отбеляза поредния си шедьовър, след като се разписа с удар с левия крак от близо 30 метра.
Отговорът на Интер не закъсня и само 6 минути по-късно "редовният заподозрян" Диего Милито възстанови статуквото. В 36-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Уесли Снайдер изпълни точно свободен удар и не остави шанс на Курчи - 2:1. И когато по всичко личеше, че "нерадзурите" ще запишат поредната си безпроблемна победа в Серия "А", гостите от Сиена изравниха резултата. Направи го Екдал в 37-ата минута. Полузащитникът, който играе в тима под наем от Ювентус, бе оставен напълно непокрит в полето на домакините и с удар от няколко метра матира Жулио Сезар - 2:2.
Противно на очакванията Сиена започна по впечатляващ начин второто полувреме. Момчетата на Алберто Малезани наложиха натиск и на няколко пъти бяха близо до трети гол. Така се стигна до 65-ата минута, когато неизбежното се случи. След страхотна атака, преминала през Екдал и Реджиналдо, Макароне вкара втория си гол в мача, като по този начин доближи своя отбор до чудото.
В заключителните минути на двубоя шампионите се опитаха да спасят честта си и да стигнат поне до изравнителен гол, но атаките им бяха хаотични и неорганизирани. Все пак в 88-ата минута домакините изравниха след страхотен гол на Снайдер. Холандецът отново се разписа от свободен удар, този път от повече от 30 метра разстояние. И когато мачът вървеше към равенство, Валтер Самуел взриви трибуните на "Сан Сиро", отбелязвайки четвърти гол за Интер. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада. Въпреки това голът бе признат и шампионите се поздравиха с крайния успех.
Carsten Jancker
на 10.01.2010 в 22:36:19 #43Куарешма, гордий баварецо
Факт е че буйните къдрици на Янкер са срамната тайна на исполина 
Carsten Jancker
на 10.01.2010 в 18:38:28 #42Янкер не е плешив, отрепки
Гигантът все пак е човек и както всички и той не е съвършен, срам го е от това че е къдрав и затова се подстригва 
Carsten Jancker
на 10.01.2010 в 09:56:51 #41*инерцията
Carsten Jancker
на 10.01.2010 в 09:54:35 #40Куарешма донесе куп победи на Интер и сам класира Португалия за световното
Титлата тази година ще се реваша в свирепа битка между Интер и Удинезе, който още я кара на инцецията дадена му от двата велики гола на Янкер 
interist
на 10.01.2010 в 09:32:38 #39RQuaresmа
за двуметровата 7-ца на Интер...играча на мача... и в основата за обрата с/у единствения претендент за титлата в Ит.- Сиена ...РИКАРДОООООО КУАРЕШМААААААААААААААА 
LEVSKI27
на 10.01.2010 в 08:08:29 #38А ВЕ КВИ СА ТЕЧ ПРОСТОТЙЙ ВЕ АВТОРА СУПЕР ТАПАНАР КАК МОЖЕ ДА ПИШЕШ ТАКИВА НЕЩА ВЕ НИКВА ЗАСАДА НЯМАШЕ ОЛИГОФРЕН
interist
на 10.01.2010 в 07:31:32 #37Карстене, Куарешма игра бе братле - за кво мислиш,че бихме
за финала Интер - Байерн 
blue43v3r
на 10.01.2010 в 05:37:36 #36Така е велики Янкер! Баварците са родени победители
Carsten Jancker
на 10.01.2010 в 00:42:27 #35Безпроблемна рутинна победа за Интер
Играчи на мача са Лусио, Матераци и Куарешма, дори и последните двама да не са взели участие в двубоя 
steiner
на 09.01.2010 в 22:40:36 #34и по корупция!!! не.Там безспорно първенец е Юве

п3пино
на 09.01.2010 в 22:39:17 #33steiner | 10.01.2010 00:33 МИЛАН > интер по средна възраст.... ____________________________ и по корупция!!!

п3пино
на 09.01.2010 в 22:38:20 #32този Мъде Мъдуриньо не разбра ли, че ни трябват поне 2-ма много класни централни защитника? Сиена си ни размаза като стой та гледай. пълна мъка и скръб. единственото хубаво в мача е резултата. ако не беше Снайдер си отивахме на разлика. този Лусио си му личи, че е играл в Бахрейн Мюмюнхен - и за падар на нивата не става! Милито е пълен ташак и той. я вкара някой гол през мача и след това до края чопли семки и бие лафа с вратаря на противника. хич не ми харесва, но пък верно вкарва калитара. абе изобщо в този мач не си личеше кой е шампион и водач и кой е последен в класирането...за тези, които се чудят как Реал са се преебали със Снайдер да им припомня, че всичко м/у Интер и Умрелия Минет започна с трансфера на Роберто Карлош. дадохме им най-добрият защитник в света и го използвах дълги години. след това имаше доста трансфери като Роналдо, Солари, Камбиасо. Камбиасо и Снайдер обаче наистина са световна величина и можем да благодарим на глупаците от Умрелия Минет...снимката направо кърти! при 4-я гол Жозе не знаеше къде се намира

steiner
на 09.01.2010 в 22:33:11 #31МИЛАН > интер по средна възраст....
steiner
на 09.01.2010 в 22:31:49 #3034. rossonero | 10.01.2010 00:25 Щайнере, Тук щях да ти тегля една българска,ама си мой човек и ще се въздържа. Намига Италианците са цветя в сравнение с мръсните франсета-негра! Лош или много луд Лош или много луд И без лошо за Италия,ей! за много години и на теб....

Gilardino1
на 09.01.2010 в 22:27:18 #29gayterist да го духаш е фесс
МИЛАН > интер ! лапайййй
steiner
на 09.01.2010 в 22:21:09 #2832. Pisatel | 10.01.2010 00:19 31. steiner | 10.01.2010 00:15 Е то аз не харесвам Жабаристан, ама ще трябва да ги търпя на световното тук съм съгласен.По противен отбор от 'талианците са само френските негри на доменек....

Pisatel
на 09.01.2010 в 22:19:06 #2731. steiner | 10.01.2010 00:15 Е то аз не харесвам Жабаристан, ама ще трябва да ги търпя на световното

steiner
на 09.01.2010 в 22:15:02 #2630. Pisatel | 10.01.2010 00:14 Все пак аз се надявам Челси да отстранят Интер аз се надявам на обратното.Не харесвам африканските племена от Лондон

Pisatel
на 09.01.2010 в 22:14:13 #25Все пак аз се надявам Челси да отстранят Интер
interist
на 09.01.2010 в 22:13:50 #24Gaylardino1 изстрелвам с бясна скорост гнойната си жълто-зеленикава синузитка в лицето ти