Интер продължава с победите в Серия "А". "Нерадзурите" ще бъдат с пълен точков актив и след днешния кръг, тъй като се справиха с новаците от СПАЛ с 2:0. Селекцията на Лучано Спалети не впечатли с някакви сериозни футболни достойнства, но все пак ще бъде плътно зад шампионите от Ювентус.

Мауро Икарди отбеляза дежурното си попадение в 28-ата минута, след като бе точен от дузпа. Малко преди края пък Иван Перишич оформи крайното 2:0 след зверско воле.

Снимка 311665

СПАЛ пък вече опита от всички възможни емоции в италианския футболен елит, след като има в актива си победа, равен и загуба.

Интер стартира на доста ниски обороти, но въпреки това се добра до важния първи гол в 27-ата минута. Бранителят на СПАЛ - Франческо Викари сътвори нарушение в собственото си наказателно поле, но реферът Кавилучи се нуждаеше от помощта на видеоповторение, за да прецени, че трябва да отсъди дузпа.

С отговорната задача се нагърби капитанът на домакините Мауро Икарди, за който не беше никакъв проблем да прати Алфред Гомис в другия ъгъл.

До почивката Интер опита да удвои своята преднина, но атаките на "нерадзурите" не притежаваха достатъчно острота.

Новаците от СПАЛ можеха да поднесат изненадата в средата на втората част, когато Вивиани центрира от пряк свободен удар и полякът Бартош Саломон можеше да прониже съперника с глава, ала топката премина на сантиметри от страничната греда на Ханданович.

Интер можеше да дочака далеч по-спокойно оставащите минути, ако 74-ата минута мощна тупалка на централния бранител Шкринар не бе разтресла горната греда на "бианкочелестите".

Снимка 311663

Последната си дума в тази среща обаче не бе казал Иван Перишич. Хърватинът отпразнува новия си договор с Интер, реализирайки фантастично попадение от воле в 87-ата минута, което влетя точно под гредата на Гомис и оформи крайното 2:0.

ИНТЕР - СПАЛ 1907 2:0

1:0 Икарди - дузпа (28"), 2:0 Перишич (87")

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: К. Кавилучи

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Д"Амброзио, Шкринар, Деалберт Енрике, Перишич, Кандрева, Борха Валеро, Жоао Марио, Галярдини, Икарди (резерви:Берни, Падели, Весино, Ранокия, Карамох, Едер, Нагатомо, Ванхойзден, Брозович, Пинамонти)

СПАЛ: Гомис, Саламон, Коста, Вайсанен, Викари, Шчитарела, Мора, Вивиани, Лазари, Бориело, Палоски (резерви: Маркеджани, Витале, Кремонези, Антенучи, Белемо, Бонацоли, Конате, Матиело, Полуци, Скиавон, Фелипе, Граси)