Интер направи голяма крачка към спечелването на титлата в италианското първенство, след като надви с 1:0 като гост Торино в последен мач от 34-ия кръг.

Единственото попадение вкара Хулио Крус в 30-ата минута с глава, след като засече с летящ плонж центриране от корнер.

Така отборът на Роберто Манчини има вече 6 точки аванс пред Рома четири кръга преди края. Римляните направиха 1:1 с Ливорно и загубиха лидера си Франческо Тоти, който контузи лошо коляното си.

Домакините от Торино се опитаха да спрат устремилия се към титлата отбор на Интер, като капитанът им Алесандро Росина и нападателят Роберто Стелоне. Защитникът Марко ди Лорето притесни вратаря на гостите Жулио Сезар малко преди Крус да открие резултата. Три минути след попадението Марко Балотели можеше да
вкара втори гол, но удари гредата.

През второто полувреме Интер разчиташе на контраатаки, но бившият им играч Никола Вентола беше близо до попадение за Торино. В последните минути на мача отлична възможност за второ попадение в актива на лидерите пропусна бразилската резерва Дъглас Майкон.