Удинезе продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона в Серия "А" и спечели с 3:1 при домакинството си на Интер. Успехът, който бе пети пореден за тях, ги изкачи на върха в класирането с 16 точки от седем мача.

В същото време Интер допусна трето поражение от началото на кампанията и остава шесто място с 12 точки.

Двубоят на "Дачия Арена" в Удине започна много силно за гостите от Милано, които откриха още в петата минута на срещата чрез Николо Барела. Халфът вкара чудесен гол директно от пряк свободен удар. Удинезе завърши първото полувреме без точен изстрел, но въпреки това успя да изравни, след като Милан Шкриняр си вкара автогол в 22-рата минута.

През втората част ситуацията на терена се промени и домакините категорично бяха по-добрият отбор, като отправиха шест точни удара в рамките на вратата на Интер. Вторият гол за "зебрите" обаче дойде чак в 84-тата минута, когато словенецът Яка Бийол се разписа след центриране от корнер.

В добавеното време на мача Удинезе стигна и до трети гол, който бе реализиран от германския халф Толгай Арслан.

Ромелу Лукаку подновява тренировки до седмица

Той лекува контузия и отпадна от белгийския състав за мачовете от Лигата на нациите