Интер се изравни по точки на върха в класирането с Милан, след като спечели с 1:0 гостуването си на Каляри. Така "нерадзурите" вече имат 14 пункта, но може да отстъпят с място назад, ако довечера Лацио също спечели мача си от 7-ия кръг.

Мачът на остров Сардиния започна скандално, след като реферът го прекъсна още в 4-ата минута. Причина затова стана агитката на домакините, която крещеше расистки обиди по адрес на Самуел Ето'о.

Дикторът на стадиона трябваше да моли феновете да спрат със скандиранията, за да може мачът все пак да се изиграе.

Самият Ето'о пък явно бе стимулиран от обидите и си го върна по най-добрия начин на сардинци, като им набута страхотен гол в 39-ата минута, който се оказа и победен.

След почивката Каляри се опита да стигне до изравняване и бе много близо до това четвърт час преди края. Киву за малко да си отбележи нелеп автогол след центриране на  Конти. За щастие на румънеца обаче, топката срещна гредата.