Лидерът в италианската Серия "А" Интер записа 11-ата си поредна победа в Качото, надделявайки над Аталанта като домакин с 2:1. Успехът обаче не дойде никак леко за "нерадзурите", които близо час бяха догонващи в резултата.

Кристиано Дони откри за гостите от Бергамо след перфектна контраатака в 16-ата минута и по този начин изведе тима си напред в резултата. Въпреки усилията на домакините статуквото остана непроменено до почивката и Аталанта се оттегли с гол преднина.

През втората част обаче отборът от Милано успя да обърне развоя на събитията - първо бразилският нападател Адриано успя да изравни в 65-ата минута, а четвърт час преди края на срещата Симоне Лория с ефектен автогол донесе успеха за Интер.

В същото време градският съперник Милан показа, че излиза от кризата, след като взе втори пореден успех с 3:0. Този път жертвата беше Удинезе, а за победата се разписаха Кака от дузпа, Джилардино и Рикардо Оливейра.

Фиорентина продължи успешната си серия и разби Месина с 4:0. По този начин "виолетовите" завършиха годината с осем мача без загуба. Тимът от Флоренция, който започна сезона с пасив от 15 точки, стигна до победата след попадения на носителя на "Златната обувка" Лука Тони в 17-ата минута, Алесандро Потенца в 22-ата, Фабио Ливерани в 45-ата и Адриан Муту шест минути по-късно. С успеха тосканците вече са на 14-о място в класирането и са на 5 точки от европейските клубни турнири.

Гостите пък завършиха срещата с 10 души, след като котдивоарският бранител Марко Андре Кполо Зоро получи втори жълт картон в началото на второто полувреме.