Тимът на миланския Интер се класира за финал в турнира за Купата на Италия, където за трети пореден път ще се изправи срещу състава на Рома, който отстрани Милан.

Служебните шампиони на Апенините получиха правото да спорят за трофея, след като в мач-реванш завършиха при резултат 0:0 с гостите си от Самдория. В предишния сблъсък между двата тима Интер се наложи с класическия резултат 3:0 като гост.

По този начин носителят на отличието се класира на финал в турнира за трета поредна година, като успя да спечели купата в предишните два сблъсъка с Рома.

През първата част домакините бяха по-близо до откриване на резултата, но пропуски пред вратата на Кастелцзи направиха Мариано Гонзалес и ветерана Хилио Круз.

Най-добрата възможност за Сампдория през първата част се откри пред Маджио, чийто изстрел бе вещо спасен от Толдо.

През вторите 45 минути шансове се откриха пред топреализатора в турнира Бурдисо, както и през Круз.

В заключителните секунди момчетата на Роберто Манчини имаха шанс да грабне победата, но блестящо се прояви отново Кастелаци.

Състави на двата тима:

Интер:Толдо, Бонучи, Бурдисо, Самуел, Гросо, Фиго (Рекоба), Дакур, Маруфи (Болзони), Солари (Фаутарио), Мариоано Гонзалез, Круз

Сампдория:Кастелаци, Маджо, Сала, Акарди, Пиери, Мастрини, Паломбо, Парола, Зенони, Базани, Бонацоли