Рома се оказа на първо място в италианската Серия "А" - не толкова заради очакваната победа над Емполи (1:0), колкото заради равенството на Интер в Каляри.

Неизменният Винченцо Монтела донесе поредните 3 точки за своя отбор с гол в 23-та минута. В отсъствието на Тадей  и Мансини изборът в атака приключи с него, а Окака Чука отново влезе като резерва.

Интер постигна любимия равен резултат при визитите си в Каляри, но той му костваше лидерската позиция. "Нерадзурите", които като цяло играят успешно в Сардиния, този път бяха догонващи. Въпреки че Интер излезе с трима нападатели - Ибрахимович, Креспо и Адриано, изравнителният гол бе дело на защитник. Точният удар на Фабио Гросо може да се смята за "извинение" за червения картон, който си изкара в двубоя с Байерн от Шампионската лига.

Затъналата на дъното заради точков пасив Фиорентина записа втората си победа за сезона. Класическата победа над Катания обаче стана факт, след като при резултат 1:0 Катания остана с 9 човека заради червени картони на Бизо (37-а минута) и Стовини (81-а).

Без контузените Сержиньо, Малдини и Гуркюф Милан записа 0:0 у дома със Сиена и се закотви в "златната среда". Карло Анчелоти използва непопулярната постройка "коледно дърво", критикувана от Кака. В края на мача Сиена дори можеше да измъкне трите точки от привършващия физическите си сили Милан, но Фрик не бе точен. Играч на мача обаче - подобаващо при такива срещи, бе вратарят на гостите (в случая Манингер).

ФИОРЕНТИНА - КАТАНИЯ 3:0
(1:0 Йоргенсен 54, 2:0 Тони 79, 3:0 Даинели 83)
МЕСИНА - ЛИВОРНО 0:1
(0:1 Данилевичус 76)
САМПДОРИЯ - ПАРМА 3:2
(0:1 Десена 4, 1:1 Д. Франческини 22, 2:1 Дж. Делвекио 53, 3:1 Бонацоли 64, 3:2 Контини 78-д.)
УДИНЕЗЕ - АСКОЛИ 0:0
Вчера: Аталанта - Реджина 1:1, Торино - Лацио 0:4.
По-късно днес: Киево - Палермо.