Отборът на Интер продължава с изкачването си в Калчото. Селекцията на Стефано Пиоли достигна до шестото място след четвърти пореден успех в първенството. По подобие на битката с Удинезе, селекцията на Стефано Пиоли отново се нуждаеше от обрат, за да подчини коравия тим на Киево с 3:1.

Въпреки доброто си представяне, на почивката "нерадзурите" губиха с 0:1 след гол на Пелесиер. През втората част обаче логиката възтържествува и победата бе постигната след попадения на Икарди, Перишич и Едер.

Интер стартира срещата със самочувствие. Още в началото Мауро Икарди имаше възможност да отбележи, ала мерникът му изневери.

Снимка 273002

В следващите минути впечатлението на публиката прикова новото попълнение на "нерадзурите" Роберто Галярдини. Халфът се включваше активно в атаките на своя тим, а при една от тях комбинира умело с Перишич и отправи много тежък изстрел, който бе спасен с мъка от Сорентино. Шоуто на младия талант продължи и с един негов опит за задна ножица, който обаче не намери целта.

В 22-ата минута домакините поискаха наказателен удар, след като според тях играч на Киево игра с ръка в собственото си поле. Ситуацията беше подмината с мълчание от рефера Пиеро Джакомели.

С всяка изминала минута натискът на Интер се увеличаваше. Стефано Сорентино правеше голям мач под рамката на гостите, след като на няколко мига изби удар отблизо с глава на Галярдини, а след това беше адекватен и при далечна бомба на Кандрева.

Така сякаш от нищото се стигна до 33-ата минута, когато "летящите магаренца" поведоха, макар и незаслужено. Отбраната на Интер не си разпредели добре съперниковите играчи при един корнер и така коженото кълбо стигна до Пелесиер, който от няколко метра разстреля сюрпризирания Ханданович.

Снимка 273001

Домакините опитаха всичко, за да се върнат в мача още до почивката, но Сорентино беше на висота и при фронтален изстрел с глава на капитана Икарди.

Второто полувреме продължи в същото русло. Поредният отчаян от великолепния рефлекс на Сорентино беше Иван Перишич. Хърватинът беше принуден да види как наглед головия му удар бива отразен с една ръка от побелелия вратар срещу него. Последва нова перфектна изява на Стефано, който този път беше избрал отлична позиция и отрази изстрел от фаул на влезлия като резерва Едер.

Снимка 273004

Логичното все пак се случи в 69-ата минута, когато равенството вече бе факт. Антонио Кандрева центрира в наказателното поле, този път Мауро Икарди беше по-бърз от персоналния си пазач Дайнели и с акробатичен удар матира веронци за 1:1.

Попадението активизира още повече домакините, които започнаха да шутират от всевъзможни позиции. Най-близко до целта бяха Перишич и Икарди, но коженото кълбо така и не желаеше да посети мрежата на "летящите магаренца" за втори път.

Могъщият натиск на Интер даде резултат и пълният обрат на "Джузепе Меаца" се случи в 85-ата минута. Иван Перишич заложи на индивидуален пробив, който завърши с рязка смяна на посоката и безпощаден изстрел под плонжа на Сорентино.

Снимка 273003

Последна дума в тази среща имаше италианският национал Едер, който успокои всички с хубаво попадение в рамките на продължението. Асистенцията беше дело на друг появил се след почивката - Родриго Паласио.

ИНТЕР - КИЕВО 3:1

0:1 Пелесиер (33"), 1:1 Икарди (69"), 2:1 Перишич (86"), 3:1 Едер (90")

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Пиеро Джакомели

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Ансалди, Мурийо, Д"Амброзио, Кондогбия, Марио, Галярдини, Перишич, Кандрева, Икарди (резерви: Берни, Карицо, Андреоли, Паласио, Биабиани, Банега, Сантон, Едер, Гнокури, Нагатомо, Мианге, Габриел)

КИЕВО: Сорентино, Гамберини, Дайнели, Гоби, Фрей, Бирса, Радованович, Кастро, Бастиен, Пелесиер, Меджиорини (резерви: Бресан, Инглезе, Киуне, Флоро Флорес, Депаоли, Конфенте, Изко, Цезар, Споли, Де Гузман)