Няколко дни след несполуката срещу Дженоа, отборът на Интер отново се завърна на победния път. С това и мечтите за участие в Шампионската лига. Тази вече селекцията на Роберто Манчини грабна ценни три точки при домакинството си на Удинезе, подчинявайки „фриуланите“ с 3:1. Двубоят обаче не бе никак лек за „нерадзурите“.

Двубоят ще бъде запомнен с това, че в стартовите състави и на двата отбора не попадна нито един италианец!

Те се оказаха догонващи в резултата след само 9 минути футбол. Гостите изумиха с изключителна голова атака, която дори заслужи аплодисментите и на интеристите. Агиеманг –Баду хвърли отличен извеждащ пас зад отбраната за Теро, който директно от въздуха не остави никакви шансове на Ханданович.

Хубавото за домакините бе, че те все пак успяха да изравнят до почивката. Това се случи в 36-ата минута, а автор на попадението стана Стеван Йоветич. Черногорецът се разписа след чудесна асистенция на Мауро Икарди, който му предостави топката на празна врата.

„Йо-Йо“ бе в епицентъра на събитията и в 75-ата минута, когато сътвори и пълния обрат. Балканецът хитро изпревари бранител на Удинезе и засече с глава отлично центриране на Биабиани.

До края гостите дадоха всичко от себе си, за да стигнат до изравнителен гол. Те бяха близо до това в 93-ата минута, но грандиозен пропуск сътвори Халфредсон. В ответната атака грешката им бе наказана с нов гол на „нерадзурите“. Край на головата си суша сложи Едер, който впечатли със стойностна солова акция.

Така два дни преди директния  мач между Рома и Наполи, Интер се намира на четвърта позиция с актив от 64 точки. Така жадуваното трето място е на 4 пункта разстояние.

ИНТЕР-УДИНЕЗЕ 3:1

0:1 Теро (9‘), 1:1 Йоветич (38‘), 2:1 Йоветич (75‘), 3:1 Едер (90+4‘)

СТАДИОН: „Дузепе Меаца“

СЪДИЯ: Доменико Чели

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Нагатомо, Мурильо, Жезус, Мело, Брозович, Кондогбия, Биабиани, Йоветич, Икарди (резерви: Карисо, Паласио, Телес, Сантон, Ляич, Едер, Гнокури, Д‘Амброзио, Перишич, Манай, Берни)

УДИНЕЗЕ: Карнезис, Фелипе, Данило, Еденилсон, Ваге, Видмер, Кузманович, Агиеманг-Баду, Фернандеш, Теро, Сапата (резерви: Мерет, Домици, Перица, Гилерме, Лоди, Паскуале, Ингес, Халфредсон, Ортьо, Матос, Пирис, Балич)