Интер победи трудно с 2:1 като гост на Сасуоло, като сложи край на лошата серия от два мача без победа в Серия А.

С двата гола за успеха на "нерадзурите" Един Джеко стана третият най-възрастен играч, постигнал свое попадение №100 в историята на Серия А на 36 години и 205 дни, само задГоран Пандев (който имаше 37 гола и 268 дни на 21 април 2021 г.) и Серхио Пеличие (който беше 37 години и 243 дни на 11 декември 2016 г.).

Интер го закъса за нападатели

За да има достатъчно офанзивни играчи в първия отбор бе привлечен Денис Куратоло

Джеко даде важен аванс на "нерадзурите" в 44-ата минута, но при едно пасивно второ полувреме за гостите Давиде Фратези успя да изравни в 60-ата минута на мача. Когато беше най-наложително, асистенцията на Джеко в 75-ата минута от Мхитарян даде три точки за тима на Индзаги, за да облекчи напрежението след слабия старт на сезона, заедно с победата с 1:0 над Барселона в Шампионската лига.

Интер вече е на седмо място в Серия А с 15 точки, пет зад лидерите Наполи и Аталанта, които имат мач по-малко, докато Сасуоло е девети с 12 точки.