Интер победи Сампдория с 1:0 в полуфинален мач-реванш, но въпреки това отпадна от турнира за Купата на Италия с общ резултат 1:3. Така на финала в Рим генуезците ще се изправят срещу Лацио.

Мачът на "Сан Сиро" бе изключително интересен и напрегнат. Гостите от Самдория можеха да открият в 26-ата минута, но ударът на Пацини с глава излезе в аут. Интер излезе напред в резултата минута по-късно. Златан Ибрахимович получи пас на границата на наказателното поле и с хубав шут не остави шансове на Кастелаци. Малко след това шведът можеше да удвои, но този път вратарят спаси удара му.

Ибрахимович продължи да тормози защитата на гостите. В 37-ата минута той направи нещо много красиво.  Нападателят прехвърли по невероятен начин Кастелаци, но топката срещна страничната греда. В самия край на полувремето удар с глава на Крус мина на сантиметри от вратата на Сампдория.

Втората част бе не по-малко интересна. В 63-ата минута Касано елиминира трима бранители на Интер и излеза сам срещу Жулио Сезар, но вратарят спаси удара му.  Сампдория бе много близо до гола и 12 минути по-късно, когато Максуел изби от голлинията удар на Кампаняро.

В последния четвърт час "нерадзурите" натиснаха. В 85-ата Ибрахимович опита страхотен удар от воле, но топката мина на сантиметри от вратата. Малко след това в наказателното поле на Сампдория настана разбъркване, а Кастелаци спаси отбора си, след като хвана удар отблизо на Креспо. Секунди преди края за оспорване на съдийско решение втори жълт картон получи Марко Матераци.

За повече просто нямаше време и Сампдория се поздрави с крайния успех. На финала Антонио Касано и компания ще срещнатЛацио, който вчера отстрани Ювентус.