Отборът на Интер остана на крачка от изненадата в полуфиналния мач-реванш срещу Ювентус от турнира за Купата на Италия.

Домакините загубиха първата битка с 0:3, след две попадения на Алваро Мората и едно на Пауло Дибала.

Преди няколко дни пък "нерадзурите" отстъпиха с 0:2 и в дербито между двата състава от 27-ия кръг на Серия "А".

В същото време Ювентус бе в безспорен възход, след слабия старт на сезона, като състезателите на Алегри са безапелационни както в предни позиции, така и в защита.

Първият финалист в турнира за Купата на Италия вече бе ясен, като Милан очакваше своя съперник в последния мач от надпреварата.

И от "Мисия невъзможна", днешната вечер можеше да остане завинаги в историята на надпреварата, като домакините се наложиха над шампиона на Италия.

Интер спечели с 3:0 и прати мача в продълженията, а след това и към лотарията на дузпите.

Брозович даде преднина на състава си още в 17-ата минута, като загатна на Старата госпожа какви са целите на тима му в сблъсъка.

Последва размяна на груби нарушения в средата на терена и доста тромави действия от страната и на двете единайсеторки, действащи максимално предпазливо.

От това, в известна степен, пострада и качеството на предложения футбол.

Само 4 минути след почивката Перишич съвсем сащиса гостите с гола си за 2:0, като хвърли в смут Алегри, прибегнал и до няколко смени, в опит да коригира подобаващо постройката на състава си.

За щастие на феновете по трибуните, нов гол бе отбелязан 8 минути преди края, когато отново Брозович, този път след точно изпълнение на дузпа, покачи на 3:0.

В продълженията до следващо попадение не се стигна и така се наложи дузпите да определят кой ще играе с Милан за трофея в надпреварата.

От бялата точка Юве се наложи с 5:3 и се класира за последния мач от турнира.

Интер обаче показа, че шега с него не бива, както и че подценяването може да бъде катастрофална грешка.

ИНТЕР: Карисо, Нагатомо, Сантон, Д'Амброзио, Жуан, Перишич, Медел, Брозович, Кондогбия, Едер, Ляич

ЮВЕНТУС: Нето, Лихтщайнер, Бонучи, Сандро, Ругани, Ернанеш, Асамоа, Куадрадо, Стураро, Дзадза, Мората

Съдия: Паоло Талиавенто

Стадион: "Джузепе Меаца"