Интер обърна Милан от 0:1 до 2:1 в дербито на 28-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" безапелационно надиграха съперника си, като това бе вторият им успех срещу "росонерите", след 4:3 през есента.

Блестящ мач изнесе Златан Ибрахимович, който бе неудържим, вкара решаващото попадание и асистира за другото.

малдиниИнтер развали празника на капитана на Милан Паоло Малдини (вляво), който записа своя мач №600 в елита. Легендарният защитник не постигна успех и при дебюта си на 20.01.1985 г. в мача Удинезе - Милан (1:1). "Росонерите" прекъснаха и серията си от 15 мача без поражение. Разликата между двата милански гранда нарастна на 33 т., а лидерът дръпна с 19 т. пред втория Рома, който късно снощи прие Удинезе.

Интер си го изкара на съгражданите заради нещастното отпадане от Шампионската лига непобеден от Валенсия (2:2 и 0:0), където пък Милан щастливо продължи след продължения срещу Селтик (0:0, 1:0).

На офанзивото 4-3-1-2 на Роберто Манчини, колегата му Карло Анчелоти противопостави предпазливото 4-4-1-1 само с Роналдо в атака. През първото полувреме Интер пропусна на 3 пъти да вкара, а съдията Рицоли вместо да свири дузпа за нарушение на Бонера срещу Ибрахимович, даде жълт картон на шведа за симулация. Противно на логиката Милан поведе с прекрасен гол на най-освиквания на терена - Роналдо. Гатузо подаде на Феномена, който преодоля влезлия на мястото на контузения Гросо Максуел и ефектно опъна мрежата зад гърба на Сезар. хулио круз

Второто полувреме Интер натика съперника в неговата половина. Хулио Крус (вдясно) влезе на мястото на Креспо в 54-ата минута и секунди по-късно Градинаря се разписа, след асистенция на Ибра. В 57-ата аржентинецът пропусна от чисто положение. В 75-ата Златан сложи точка на спора - Янкуловски загуби топката, Крус подаде към Ибрахимович, чийто диагонален удар направи Дида безпомощен - 2:1.

Лацио излезе трети след 3:2 като гост на Реджина. Палермо отстъпи четвърти след 1:1 у дома срещу Фиорентина.

В 39-ата минута бе изгонен треньорът на сицилианците Гуидолин (спецът протестира, че при гола на гостите Гуана лежеше контузен на терена), а в 70-ата и защитникът Дзакардо. С 10 души (Паскуал бе изгонен в 26-ата минута) Ливорно стигна от 0:2 до 2:2 като гост на Емполи с гол в продължението на капитана Кристиано Лукарели от фаул.