Шампионът на Италия Интер постигна очаквана победа с 3:1 като гост на Болоня в първия двубой 13-ия кръг на Серия "А". С победата "нерадзурите" дръпнаха с 8 точки пред втория Ювентус, който утре посреща Удинезе.

Наставникът на гостите Жозе Моуриньо заложи на доста дефанзивна тактика, като само Станкович, Милито и Балотели бяха натоварени с по-офанзивни функции. Това донесе резултат и и в 22-ата минута бившият голмайстор на Дженоа откри резултата.

В ответната атака Салайета изравни за Болоня.

Пет минути преди края на първата част партньорът на Милито в атака Марио Балотели също се разписа, извеждайки Интер отново напред. В 72-ата минута Естебан Камбиасо сложи точка на спора с трето попадение. В 90-ата минута Майкон получи червен картон и бе изгонен.