Лидерът в Серия "А" Интер продължи с изключително силното си представяне в Калчото този сезон, постигайки десетата си поредна победа в шампионата.

"Нерадзурите" бяха безапелационни на „Стадио Олимпико" в Рим, където вкараха два безотвенти гола на домакините от Лацио в дербито на 17-я кръг.

Малко преди почивката Интер излезе напред в резултата, след като Камбиасо получи чудесна топка в наказателното поле от аржентинския голмайстор Ернан Креспо и не се поколеба да вгорчи живота на ветерана Перуци.

В самия край на първата част за втори жълт картон бе изгонен шведският таран на Интер Златан Ибрахимович. Бившият футболист на Ювентус разкара топката, след като му бе отсъдена засада и реферът не са поколеба да го прати под душовете.

Въпреки численото си предимство, футболистите на Лацио не успяха да се възползват и да избегнат загубата.

Пет минути преди последния съдийски сигнал Марко Матераци се разписа след удар с глава и затвърди успеха за Интер.

За последно Интер загуби точки при гостуването си на Удинезе на 22 октомври, когато мачът приключи 0:0.

След почти едномесечна пауза Милан най-после постигна победа в първенството, постигайки класическото 3:0 при домакинството си на Катания.

Кака откри резултата още в началото на срещата, вкарвайки от малък ъгъл, а минималната преднина за "росонерите" се задържа чак до 82-ата минута, когато Джилардино удвои отблизо.

Все пак „жокерът” на Карло Анчелоти Кака зарадва изстрадалите привърженици на Мила с второто си попадение в мача.

Рома също успя да се поздрави с успеха и грабна трите точки при визитата си в Торино на едноименния отбор. "Римските вълци" победиха с 2:1 и продължават да са на седем точки от първия в класирането.

Въпреки, че пропусна дузпа капитанът Тоти успя да се реваншира в 37-ата минута, откривайки резултата в срещата. Второто попадение бе дело на Мансини, който се разписа 10 минути преди края, а Росина върна едно попадение за торинци в 88-ата минута.