Интер записа втората си победа от началото на сезона в Серия „А". „Нерадзурите" надделяха трудно над скромния си съперник с 1:0. Успехът донесе на „синьо-черните" 3 точки, с които те събраха общо 7, но въпреки това остават малко над зоната на изпадащите.

Интер започна силно и очаквано обсади вратата на „летящите магаренца". Логичното се случи в 34-ата минута. Тиаго Мота засече с глава центриране от корнер, което стана и първият домакински гол за „нерадзурите в шампионата" този сезон! Секунди по-късно Пацини можеше да удвои, но прехвърлящия му удар мина над вратата.

След почивката Киево също стигна до един-два нелоши шанса, но като цяло веронци бяха беззъби в нападение. Четвърт час преди края и гредата спаси Киево от нов гол след шут на Майкон, а резервата Кастаньос изпусна чисто положение очи в очи със Сорентино.

В крайна сметка обаче това не се оказа фатално и миланци успяха да вземат жизненоважните три точки.

ИНТЕР - КИЕВО 1:0

1:0 Тиаго Мота (34')

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Киву, Нагатомо, Санети, Камбиасо, Тиаго Мота, Снейдер, Сарате, Пацини

Киево: Сорентино, Фрей, Мореро, Сезар,, Йокич, Вачек, Брадли, Хетемай, Крусадо, Палоски, Пелисиер