Интер победи с 3:1 Сампдория в първи мач от междинния 10-и кръг на Серия "А". Милан Скриняр (18) и Мауро Икарди (32,55) вкараха головете на "нерадзурите", докато за "моряците" точни бяха Ковнацки (64) и Куалярела (86).

След днешната победа миланския гранд излезе начело във временното класиране с 26 точки, докато Сампдория има 17 и е на шесто място.

Снимка 319646

Интер започна силно мача и пропусна да вкара чрез Кандрева и Перишич. Все пак в 18-ата минута логичното се случи и Милан Скриняр откри резултата. Бранителят се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на корнер и наказа бившия си отбор. В 28-ата минута Перишич нацел гредата, след като Пуджони му подари топката.

МАУРО ИКАРДИзация!

Или нападателят на бъдещето!

Натискът на Интер даде резултат в 32-ата минута, когато Икарди с удар от въздуха вкара за 2:0.

Снимка 319647

Десет минути след началото на второто полувреме Икарди вкара за 3:0, след като се възползва от подаване на Перишич. В 64-ата минута резервата Ковнацки от маък ъгъл върна един гол. Крайният резултат оформи Фабио Куалярела в 86-ата минута. Нападателят се разписа за 3:2.