Интер направи страхотен подарък на капитана си Хавиер Санети за неговия мач номер 1000 за отбора - финал за купата на Италия. След 1:0 в първата среща, тази вечер "нерадзурите" завършиха при 1:1 като домакин на Рома. Така с общ резултат 2:1 от двата двубоя миланистите са на финал.

Всичко по-интересно стана през второто полувреме. Почти след час игра Интер поведе в резултата. Точен беше Самуел Ето'о. Камерунецът овладя топката на границата на наказателното поле и с удар по земя вкара за 1:0.

В 65-ата минута Пацини можеше да удвои, но пропусна сам срещу Дони. Три по-късно пък Жулио Сезар се намеси решително след диагонален удар на Марко Бориело отляво.

Нападателят на "вълците" отново беше близо до попадение, но в 75-ата минута късметът му изневери за пореден път. След силен шут по земя отдясно топката срещна последователно двете странични греди зад Сезар. Вратарят показа реакцията си и малко по-късно, когато Касети се опита да го преодолее с изстрел извън пеналтерията.

По-настойчивата игра на гостите от Рим даде резултат в 84-ата минута. Този път Марко Бориело наказа Сезар, засичайки с глава центриране отдясно на малкия пеналт. При това развитие на срещата само гол беше нужен на Рома, за да се класира за финала. До края на срещата единственото интересно беше положението в 90-ата минута, при което Диего Милито претендира за дузпа след шпагат на Жуан в наказателното поле.

Последната възможност за "вълците" беше в 93-ата минута. Центрираната отдясно топка обаче попадна право в ръцете на Сезар. А секунди по-късно феновете на "нерадзурите" ликуваха. Интер е на финал за купата на Италия и ще има възможност да спечели трофей, след като вече сдаде шампионската титла и отпадна от Шампионската лига. Купи, които отборът спечели през миналата година.

Интер - Рома 1:1
1:0 Ето'о (58), 1:1 Бориело (85)

Интер: Сезар, Лусио, Санети, Майкон, Киву, Нагамото, Камбиасо, Марига, Хусни (75-Мота), Ето'о, Пацини (67-Милито)

Рома: Дони, Бурдсисо, Жуан, Рийзе, Касети, Де Роси, Перота, Пизаро (46-Греко), Симплисио (56-Вучинич), Менез (74-Капрари), Бориело