Отборът на Интер записа убедителен успех с 3:0 над Милан в Дерби дела Мадонина, което беше мач реванш от полуфиналите за Купата на Италия.

Интер е готов на сделка с Барселона за Лаутаро Мартинес

Мемфис Депай или халфът Миралем Пянич може да бъдат включени в потенциалната сделка

Лаутаро Мартинес (4", 40") и резервата Робин Госенс (82") отбелязаха попаденията в двубоя. Първата среща завърши при нулево реми, така че с общ резултат 3:0 "нерадзурите" се класираха за първия си финал в турнира от 2011 година насам.

Също така интеристите постигнаха първата си победа в дербито на Милано през този сезон от четвъртия си опит.

Снимка 571234

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Матео Дармиан получи отдясно и без да бъде притесняван центрира в наказателното поле, където Фикайо Томори изпусна Лаутаро Мартинес, а аржентинецът от движение с превъзходен удар матира Майк Менян.

В 40-ата Хоакин Кореа получи отляво и с чудесен пас изведе Лаутаро сам срещу Менян в наказателното поле, а нападателят копна топката над вратаря за 2:0.

В 82-ата минута Интер реши всичко в мача с трети гол. Символичните домакините организираха страхотна контраатака. Видал изведе Брозович отдясно в наказателното поле. Хърватинът пусна успореден пас, който беше засечен във вратата от включилия се в атака Робин Госенс.

Снимка 571235

В продължението на мача Кесие беше близо до почетен гол за "росонерите", но ударът му от границата на наказателното поле мина покрай гредата.