Интер се доближи максимално до финала в турнира за Купата на Италия, след като в първи полуфинален мач в сряда вечер отвя Сампдория с 3:0 като гост. С два гола за победителите се отчете Никола Бурдисо, който е и голмайстор в тазгодишното издание на турнира. Третото попадение за "нерадзурите" бе дело на Ернан Креспо.

Треньорът на Интер Роберто Манчини бе дал почивка на много от титулярните си играчи и след мача заяви, че в отбора му няма завезди, и че просто днес е било ред на тези, които не са взели участие в мача срещу Фиорентина през уикенда. В другия полуфинал Милан приема Рома в четвъртък.

Стартови състави:

Сампдория: Дзоти, Маджо, Сала, Акарди, Пиери, Куаглиарела, Паломбо, Делвекио, Франческини, Флаки, Бонацоли

Интер: Толдо, Гросо, Самуел, Кордоба, Бурдисо, Дзанети, Дакур, Фиго, Гонсалес, Солари, Креспо