Интер записа тежко поражение на старта на 2013 година. „Нерадзурите" бяха разбити с 3:0 при гостуването си на „Стадио Фриули" в Удине. По този начин тимът на Андреа Страмачони изпуснаха шанса да се изкачат на третото място в класирането и остават 4-ти.

Разгромният за Интер резултат обаче определено е подвеждащ. Разликата между двата отбора далеч не бе толкова голяма, но гостите просто пропуснаха своите шансове, докато Удинезе демонстрира страхотна успеваемост.

През първото полувреме ситуациите пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Интер имаше претенции за дузпа в 25-ата минута, но симулацията на Паласио бе твърде неумела и реферът не се хвана на номера.

Антони Ди Натале нацели напречната греда на гостите след тупалка от пряк свободен удар в 27-ата мин.

„Нерадзурите" започнаха много силно след почивката и Страмачони вече виждаше как тимът му повежда в 50-ата мин. Джонатан обаче стори невероятното, пращайки топката в аут от около 5 метра фронтално от вратата.

В 63-ата Ди Натале получи пас по конец от Лазари и с точен удар матира Ханданович. С това обаче проблемите на Интер не свършиха. Секунди по-късно Жуан Жезус получи втори жълт картон и пое рано-рано към съблекалните.

Удинезе се възползва максимално от численото си превъзходство и удвоиха аванса си чрез Луис Муриел четвърт час преди края. Точка на спора сложи Ди Наталке в 79-ата мин. Ветеранът се разписа отблизо след ново чудесно подаване на оставилия отлични впечатления с играта си Ладзари.

Удинезе - Интер 3:0

1:0 Ди Натале (63')
2:0 Муриел (75')
3:0 Ди Натале (79')