Шампионът на Италия Интер излезе на второ място във временното класиране на Серия „А". В изтеглен двубой от кръга „нерадзурите" се наложиха с минималното 1:0 при гостуването си на Дженоа.

Първата част бе доста равностойна. Домакините от Дженоа можеха да ликуват в 21-ата минута, когато Лука Тони стреля, но ударът му премина в страни от вратата на Сезар. Малко по-късно таранът на „грифоните" направи нов пропуск пред вратата на госите.

Шампионите пък можеха да открият чрез Ето' о, който излезе сам срещу Едуардно, но не успя да намери мрежата зад вратаря на домакините.

Полувремето вървеше към 0:0, когато Уесли Снайдер подаде към Съли Мунтари, който с удар от около 30 метра откри резултата. Основната вина за попадението носи вратарят на домакините Едуардо. Португалският национал реагира несериозно на далечния удар на Мунтари, като позволи топката да влезе в мрежата му след рикошет в неговото тяло.

През втората част домакините се опитаха да стигнат до нещо повече, но липсата на концентрация пред гола ги лиши от това. Нови пропуски направиха Тони и Дестро. В същото време отбраната на шампионите бе безгрешна.

ДЖЕНОА - ИНТЕР 0:1
0:1 Мунтари (45+3’)

ДЖЕНОА: Едуардо, Рафиня, Кришито, Дайнели, Ранокиа, Каладзе, Чико (60' Дестро), Милането, Роси (80' Боакие), Место (60' Дзукулини), Тони

ИНТЕР: Сезар (65' Кастелаци) Майкон, Лусио, Самуел, Сантон, Санети, Камбиасо (19' Мунтари), Снайдер, Коутиньо, Ето’о, Биабиани (85' Кордоба)

Стадион: "Луиджи Ферарис"