След оспорван четвъртфинал за Купата на Италия на "Сан Сиро" Интер преодоля Рома с 2:1 по пътя си за трофея. Срещата бе много интересна и предвид съперничеството на двата отбора през последните години за титлата в Италия и особено за купата.

Както е известно, в последните четири години "нерадзури" и "вълци" се изправят на финала в надпреварата.

Срещата започна с гол на Интер, като голмайстор за домакините бе Адриано в 10-ата минута. След почивката Тадей (61) изравни след разбъркване в пеналта и бомбен негов шут под гредата.

Радостта на Рома обаче бе кратка, защото веднага след това групова грешка в отбраната на играчите на Спалети доведе до нов гол за Интер. Ибрахимович засече избит удар от Артур и с акробатично изпълнение от няколко метра на празна врата направи 2:1.

Така на полуфинала Интер ще се изправи срещу тима на Сампдория, който от своя страна елиминира с 5:2 след изпълнение на дузпи Удинезе.

ИНТЕР - РОМА 2:1

1:0 Адриано (10)
1:1 Тадей (61)
2:1 Ибрахимович (63)

ИНТЕР: Толдо; Майкон, Бурдисо, Самуел, Сантон; Санети, Камбиасо, Мунтари; Станкович; Ибрахимович, Адриано

РОМА: Артур; Сисиньо, Мексес, Жуан, Рийзе; Перота, Де Роси, Бриги; Тадей, Баптиста; Вучинич (69 - Писаро)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Самуел (И); Жуан, Перота, Вучинич (Р)
СЪДИЯ: Орсато