Пореден феноменален мач видяха феновете на футбола в този спиращ дъха футболен уикенд. Поредният невероятен спектакъл изнесоха този път тимовете на Рома и Интер, които се срещнаха в голямото дерби на кръга в Италия.

"Нерадзурите" спечелиха по доста драматичен начин победата с 5:3, след като в един момент дори водеха с 4:1 и бяха с човек повече на терена. Мачът започна повече от взривно за домакините.

Още в 3-ата минута Уесли Снайдер даде преднина на "нерадзурите" с прекрасен удар извън наказателното поле - 1:0. Малко по-късно обаче и Рома отговори. В 13-ата минута Вучинич проби през центъра, пусна наляво към Касети, който веднага прати към далечната греда, където Фабио Симплисио плонжира и засече с крак за 1:1.

До края на първата част Интер все пак успя да поведе още веднъж в резултата. След пропуски на Ето'о и Снайдер, в крайна сметка камерунецът успя да вкара за 2:1. В 35-ата минута, буквално от нищото, Ето'о изстреля хубав удар в долния десен ъгъл на Жулио Серджо и се разписа за 2:1.

През втората част Интер продължи да бъде по-активният тим. В 62-ата минута новото попълнение Пацини отново избухна. Нападателят бе изведен прекрасно в наказателното поле, след което Бурдисо го фаулира. Последва дузпа и червен картон за бранителя. От 11-те метра Ето'о не сбърка и направи доста по-солидна преднината на Интер - 3:1.

В 71-ата отново Ето'о изведе отлично Мота, който вкара и за 4:1. И тъкмо когато мачът изглеждаше решен, Рома успя да намери сили да се върне в него. В 75-ата минута Вучинич стреля страховито от фаул, топката рикошира и влетя в мрежата на Жулио Сезар.

В 81-ата минута резервата Лориа върна още един гол, след като довкара топката след удар на Жуан. Все пак, точка на спора сложи Камбиасо със своя гол, дошъл в последната минута. Така, с този успех Интер се завърна в топ 3 и поглежда далеч по-уверено към Скудетото.

Интер - Рома 5:3

1:0 Снайдер (3), 1:1 Симплисио (13), 2:1 Ето'о (35), 3:1 Ето'о (63-дузпа), 4:1 Мота (71), 4:2 Вучинич (75), 4:3 Лория (81), 5:3 Камбиасо (90)

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Ранокия, Кордоба, Санети, Харджа, Камбиасо, Мота, Снайдер (75-Нагатомо), Пацини (70-Милито), Ето'о

Рома: Жулио Серджо, Касети, Н. Бурдисо, Жуан, Рийзе, Перота (67-Тадей), Де Роси, Симплисио (71-Греко), Менес (64-Лория), Бориело, Вучинич.