Интер и Палермо продължават да делят първото място в Серия "А", след като спечелиха в сряда мачовете си от 8-ия кръг.

Марк Пферцел си отбеляза автогол, за да открие резултата в полза на Интер на "Сан Сиро", преди Марко Матераци да удвои в 13-ата минута.

Ливорно успя да върне едно попадение чрез Лукарели в 70-ата минута, но тимът на Манчини довърши съперника си с головете на Ибрахимович и Круз в края на мача.

Нещата за Палермо не се развиха по подобен благоприятен начин и сицилианците бяха принудени да обърнат развоя на мача срещу Масина, след като Кристиян Ригано изведе гостите напред.

Дзакардо обаче изравни в 25-ата минута, а натискът на домакините през второто полувреме ескалира до отбелязването на победен гол. В негов автор се превърна Давид Ди Микеле, който бе точен от бялата точка.

Гол на Марек Янкуловски през първата част се оказа достатъчен за победата на Милан като гост над Киево с 0:1.

Рома направи второ поредно реми у дома, след като завърши 2:2 с Асколи на "Олимпико". Бившият играч на "вълците" Марко Делвекио откри за гостите в 22-ата минута. Франческо Тоти изравни през втората част, но гостите отново дръпнаха след попадението на Беланович.

Пълният провал бе близо, но в самия край на двубоя Палиука не можа да се справи по най-добрия начин с удар на Тоти от фаул и Мексес отбеляза, за да оформи крайния резултат.