Шампионът Интер постигна доста труден успех над Аталанта с 2:1 в среща от 13-ия кръг в калчото.

В началото на двубоя домакините упражниха характерния домакински натикс и положения пред вратата на гостите не липсваха. В 11-ата минута Суасо откри резултата след отлично двойно подаване с Хулио Крус и прецизен удар от малък ъгъл.
Закономерно в 29-ата минута дойде и второ попадение за Интер, дело на Хулио Рикардо Крус, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле. Това успокои домакините, които направиха грешка в лицето на Кордоба и в 39-ата минута Флокари остана сам срещу вратаря Жулио Сезар и отбеляза за 2:1.

През втората част домакините се опитаха да решат нещата с трети гол, но той така и не падна.

Ще се запомни изключително грубия фаул на Манфредини, който посече Суасо, но арбитърът показа само жълт картон на играча на Аталанта в 61-ата минута.

Ще се запомни и влизането в игра на Марко Матераци, който страдаше от контузия, която го беше извадила от строя за дълго време. Бранителят се появи на терена в последните няколко минути на срещата, но бе посрещнат с аплодисменти от публиката на домакините.

В 90-ата минута влезлият като резерва за Аталанта Симоне Индзаги бе изгонен, след като ритна вратаря на противника, докато бе на земята.