Сасуоло измъчи максимално състава на Интер в среща от осмия кръг на Серия "А".

Двубоят на стадион "Чита дел Триколоре" завърши при резултат 3:4.

Драмата беше пълна и въпреки че гостите поведоха с 4:1, до последния сигнал не беше ясно дали ще успеят да стигнат до победата.

Халф на Интер с нова травма

Стефано Сенси пропуска мача със Сасуоло

Само в рамките на първото полувреме бяха реализирани цели 4 попадения, като три от тях паднаха във вратата на домакините.

Брозович асистира на Лаутаро Мартинес, който откри резултата след едва две минути игра.

Снимка 448666

Източник: Twitter

Само 14 след това Доменико Берарди изравни, след точен пас на Траоре. Ромелу Лукаку възстанови преднината на гостуващия тим 7 минути преди паузата, а отново той покачи на 3:1 за Интер в края на първото полувреме, разписвайки се от бялата точка.

Джуричич върна надеждите на Сасуоло за точката 15 минути преди края, а малко по-късно влезлият като резрева Бога вкара за 3:4.

Мауро Икарди защити Ромелу Лукаку

"Серия "А" е най-дефанзивното първенство в Европа"

Наложи се гостите да затегнат сериозно защитата си, за да не допуснат нов изравнителен гол.

Това така и не се случи и по този начин Интер остава на второто място във временното класиране на Серия "А". Отборът има с точка по-малко от лидера Ювентус. Сасуоло е под номер 15 в таблицата.