Лидерът Интер запази аванса си от 6 т. пред втория Рома след 2:1 срещу Палермо. „Нерадзурите" напълно надиграха сицилианците, като пропуски на Ибрахимович, Виейра, Бурдисо, Крус и Фиго ги лишиха от по-убедителен успех.

Виейра с глава откри в 5-ата минута с първия си гол за сезона след центриране на Златан. В 25-ата автогол си отбеляза Матераци - вратарят Жулио Сезар спаси последователно ударите на Миколи и Сантана, но бе безпомощен при „добавката" на съотборника си. Скоро домакините отново поведоха, като след акция на Майкон, Хименес ефектно овладя с десния крак и с левия прати топката в мрежата за 2:1. Чилиецът вкара и втори гол, но той бе отменен заради засада.

След почивката „нерадзурите" контролираха мача, но не можаха да стигнат до ново попадение, което да ги успокои. Ибрахимович на моменти игра егоистично, а когато треньорът Манчини го смени, проломоти нещо видимо недоволен. Палермо пък продължава да чака „двойка" на „Меаца", след като има 15 загуби и 6 римита срещу Интер.

Ектор Купер дебютира начело на Парма с 1:1 като гост на Ливорно в мач от 28-ия кръг на Серия „А". За аржентинския спец това е втора авантюра в калчото, след неуспешния му престой в Интер.

Видигал изведе Ливорно напред в 41-ата минута с далечен удар. След почивката Реджиналдо изравни в 61-ата минута бе точне с ефектно воле извън пеналта. Попадението на бразилеца бе историческо - при досегашните си 3 гастрола на „Пики" гостите имаха 3 загуби с голова разлика 0:7.

Фиорентина се възползва от загубата на Милан в Рим и с 3:1 срещу Дженоа на „Франки" дръпна с 4 т. пред „росонерите" в битката за четвъртото място. Завърналият се след контузия Адриан Муту вкара ефектен гол (30-ата мин.), а другият възстановен играч на домакините - Ливерани, асистира на Пацини за 3:0 (56-ата мин.). Сантана бе открил за "виолетовите" в 19-ата минута, но от съмнително за засада положение. За генуезците точен в 83-ата минута бе Мазиеро.

Каляри разби с 3:0 Торино, като това бе първата загуба на „биковете" от втората част на сезона (3 победи, 5 равенства). Младежкият национал на Италия Роберт Акуафреска заби 2 гола, един добави Жеда.

Аталанта отнесе с 4:1 Емполи с 2 гола на влезлия като резерва Падоин. Реджина се разправи с 4:0 над гостите от Сиена. Бриенца (9, 39), Коца (19) и Мисироли (68) напълниха мрежата на тосканците.

Сампдория надви с 3:1 гостите от Катания. Близо 70 минута скуката цареше на „Ферарис", след което паднаха 4 гола. Любопитното в този мач е, че 30 дни след операция на менискус Клаудио Белучи се завърна, при това с попадание за Самп.