Отборите на Интер и Аталанта не се победиха в най-интересния съботен двубой от програмата на Серия "А". Битката на "Джузепе Меаца" предложи очаквания страхотен футбол, изпъстрен с редица попадения - 2:2.

Разхлабват мерките по стадионите и залите в Италия

Вече на стадионите ще се допуска до 75% от капацитета на съораженията

По този начин двата тима направиха услуга на Милан, който поне тази вечер ще заспи като лидер в Калчото след победа като гост над Специя по-рано днес.

За кеф на своите тифози Интер поведе още в четвъртата минута. "Нерадзурите" разиграха обичайна за своя стил на игра ситуация, при която Лаутаро Мартинес изскочи от дълбочина и засече по впечатляващ начин центриране на свой колега за 1:0. При този случай асистенцията беше дело на Николо Барела.

Аталанта бързо се събра и до почивката сътвори обрата. В 29-ата минута Руслан Малиновский беше оставен да напредне уверено с топка в крака, а стигайки до границата на наказателното поле той отправи плътен шут, който не остави шанс на Ханданович за 1:1.

Снимка 547864

Източник: EPA/БГНЕС

Шокът в Милано дойде в 37-ата, след като европейският шампион с Италия Рафаел Толой се оказа на точното място при спасяване на Ханданович и отблизо не сбърка за обрата.

Двадесет минути преди последния съдийски сигнал Интер се върна в мача. Николо Барела уважи включване на резервата Федерико Димарков, който принуди Мусо да прави отчаяно спасяване с крак. То му се получи, но не се оказа достатъчно, за да спре дебнещия за голова добавка Един Джеко.

Снимка 547865

Интересното тепърва предстоеше. В 85-ата минута ВАР се намеси и отсъди дузпа за Интер, която незнайно защо беше изпълнена от Федерико Димарко. Въпросният прегоря и разтресе горната греда. Този пропуск можеше да му тежи още повече, ако системата за видеоповторение не отмени последвалият гол за 2:3 на Аталанта, който беше дело на Роберто Пиколи.

Специя - Милан 1:2 в мач от Серия "А"

Легендата продължава - Малдини бележи, а Милан е на върха в Серия "А"