Милан започна силно сезона в Серия „А". Новият треньор на „росонерите" Филипо Индзаги със сигурност ще бъде доволен от дебюта си начело на тима след успеха с 3:1 над Лацио.

Много силно се представиха и две от новите попълнения - Жереми Менез, който вкара гол и особено Диего Лопес, като последния направи няколко страхотни центрирания и спаси дузпа.

Милан откри още в 7-ата минута. Ел Шаарави надбяга противников защитник по крилото и достави страхотно ниско центриране към оставения непокрит Хонда. За японеца не бе проблем да преодолее вратаря Бериша за 1:0.

Десетина минути след почивката „росонерите" нанесоха своя втори удар. Игнацио Абате надигра пазача си и центрира остро от дясното крило, а в пеналта Съли Мунтари се оказа много добре позициониран и засече топката във вратата за 2:0.

В 64-ата мин. резултатът стана класически. Тогава Менез бе съборен в пеналта и реферът даде малко съмнителна дузпа за Милан. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и не сбърка - 3:0.

Секунди по-късно обаче Диего Лопес най-сетне капитулира. „Орлите" направиха добра контра, Кандрева центрира към Джорджевич, но в стремежа си да изчисти топката, Алекс я вкара в собствената си врата.

В самия край на двубоя столичани натиснаха по-сериозно в търсене на поне още един гол. Той така и не падна, макар че в 94-ата мин. Лацио получи дузпа, след като Абате спъна противник в пеналта. Кандрева застана зад топката и изпълни удара от бялата точка,който бе спасен по прекрасен начин от Лопес.

Милан - Лацио 3:1

1:0 Хонда (7')

2:0 Мунтари (56')

3:0 Менез (64'-д)

3:1 Алекс (67'-авт.)

Милан: Диего Лопес, Алекс, Бонера, Сапата, Абате, Мунтари, Менес, Де Йонг, Хонда, Поли, Ел Шаарави

Лацио: Бериша, Баста, Раду, Кана, Де Фрай, Билия, Кандрева, Лулич, Пароло, Клозе, Кейта